Hogyan tovább OsztalékPortfólió?
osztalekportfolio.com - 2016. június 13., hétfő 13:28
Leginkább a kíváncsiság vezérelt, amikor a véleményeteket kértem az OsztalékPortfólió oldal továbbfejlesztésével, a kigondolt új szolgáltatásokkal kapcsolatban. A legutóbbi hírlevélben utaltam már rá, hogy a tömegesen beérkező válaszok hatására a kíváncsiság előbb meglepettségbe, majd átmeneti csalódottságba, végül pedig egyfajta érdekes hála érzésbe csapott át. Utóbbit megmagyarázom: sokkal többet kaptam a visszajelzéseitek által, mint eredetileg reméltem, még ha nem is pont erre számítottam. Két év alatt biztosan megszoktátok, hogy őszintén leírom, amit gondolok, és most elég sok mindent gondolok, szóval essünk neki!
Bálnavadász leszel vagy békésen lehalászod a sekély vizeket? (hírlevél)
osztalekportfolio.com - 2016. június 5., vasárnap 13:12
Mindenek előtt szeretném megköszönni a rengeteg visszajelzést és véleményt, amit az OsztalékPortfólió oldal fejlesztésével, a tervezett újdonságokkal kapcsolatban kaptam Tőletek. Két éve nem profitszerzési motivációval indítottam a portált, és most sem ez az elsődleges fókusza. Az őszinteség jegyében így megoszthatom veletek, hogy a többségében konstruktív gondolatok mellett elég sok érdekes megjegyzés is érkezett hozzám, ezért amint megtalálom a megfelelő szavakat (és a kellő időt), írok majd válaszul egy blogbejegyzést arról, miért is lettem osztalékbefektető.
Véletlenül csináltam 1500%-os hozamot, és ezt tanultam belőle
osztalekportfolio.com - 2016. május 16., hétfő 12:20
Rendhagyó blogbejegyzés ez abból a szempontból, hogy nem osztalékbefektetésről szól, viszont a tanulságai szerintem kifejezetten hasznosak akár ahhoz a műfajhoz is. Tegnap autóztunk haza egy eléggé extrémre sikerült Balaton-kerülő bringázásról és a telefonomat nyomkodva egyszer csak az alábbit láttam Facebookon.
A varázspenny és a pénzfeldobó verseny (hírlevél)
osztalekportfolio.com - 2016. május 8., vasárnap 12:46
A hozzám beérkező kérdések és észrevételek alapján maximálisan igazolva látom az eredeti véleményem, miszerint az osztalékbefektetés megközelítése vagy annyira telibe talál valakit, hogy már az első találkozáskor nem érti, miért nem csinálta ezt eddig, vagy pedig hosszas kérdezősködés után sem érez rá az illető, miről is szól ez. Miután a szükséges elméletet bőven átadtam a könyvben és tréningben, úgy érzem, azzal segítek a legtöbbet, ha megvilágítom, kinek az életében fog kiválóan működni az osztalékbefektetés és kinek nem érdemes foglalkozni vele.
Kijózanító számok: ennyit kereshetsz a tőzsdén!
osztalekportfolio.com - 2016. április 30., szombat 21:00
Éppen a Vanguard alapítója, John Bogle egyik könyvét olvasom (John Bogle on Investing – The First 50 Years), mivel őt azon kevesek egyikének tartom, akitől befektetési témában tényleg érdemes és lehet is tanulni. A könyv a korábbi előadásainak, beszédeinek gyűjteménye, így nem meglepő, hogy többször előkerül benne a téma: milyen hozamra számíthat, aki részvényekbe fektet?
Egy gyenge pillanatomban úgy gondoltam, végigszámolom Bogle gondolatmenetével, mi a helyzet ma, mekkora hozamot termelhet reálisan az USA részvénypiaca az elkövetkező évtized során. Véletlenül sem csaptam fel jósnak, ha azonban velem együtt végigköveted a folyamatot, biztosan tanulhatsz belőle, és még arra is ráérezhetsz, miért játszik kiemelten fontos szerepet a könyvben és tréningben átadott részvény kiválasztási folyamatom minden egyes eleme.
Zárt csoport osztalékbefektetőknek
osztalekportfolio.com - 2016. április 14., csütörtök 11:05
Ahogy az Osztalékból szabadon című könyvben és tréningben is jeleztem, fontosnak tartom, hogy létrejöjjön egy egymást segítő, támogató osztalékbefektető közösség, melynek tagjai tisztában vannak ezen irányzat gondolkodási keretrendszerével, és készek megosztani ötleteiket, konstruktív meglátásaikat.
Ha ennyire egyszerű, miért nem sikerül mindenkinek? (hírlevél)
osztalekportfolio.com - 2016. április 2., szombat 22:19
Márciusban abszolút partner volt a piac abban, hogy a Buffett által is előnyben részesített passzivitást gyakoroljam, a kibontakozó hegymenetben ugyanis nem volt sok kedvem vásárolni. Különösen a februári mélypont után. A beérkező osztalékok és a bejelentett emelések „könyvelgetése” mellett így maradt időm átgondolni néhány olyan kérdést, amit többen feltettek az Osztalékból szabadon című könyv olvasói közül.
A legnagyobb hibáim oka (hírlevél)
osztalekportfolio.com - 2016. március 6., vasárnap 8:16
Teljes távú triatlon versenyre készülök, népszerűbb nevén ironmanre. Aki ismer, tudja rólam, hogy szeretem a gigantikus, lehetetlennek tűnő projekteket, amilyennek régen az anyagi függetlenség megteremtése is tűnt számomra. Nem magáért a szenvedésért rajongok, hanem azért a tanulásért, amin keresztül kell menni, hogy egy elérhetetlen távolságban lévő célt akár csak megközelítsek.
Tényleg befektetsz, vagy mások tippjeire vársz? (hírlevél)
osztalekportfolio.com - 2016. február 7., vasárnap 12:25
A külföldi számról érkező telefonhívásokat általában már fel sem veszem, mivel az esetek 90%-ában valami „fantasztikus” befektetési lehetőséget akarnak eladni nekem. Legutóbb például egy hongkongi irodában dolgozó szlovák hölgy mesélte el, hogy a tőzsdén évi 20-30% hozamot kezdőként is bárki tud csinálni, ők viszont 50% feletti pluszt fognak nekem termelni, ha követem az ajánlásaikat. Mivel azt mondta, tud valamennyire magyarul, javasoltam neki, hogy ha valóban érdeklődik a befektetési terület iránt, akkor olvassa el a könyvem, ha viszont tényleg stabilan megy a cégének az 50%-os hozamtermelés, akkor szerezze meg Buffett irodájának a számát, mert ilyen eredményekkel még „a nagy öreg” sem büszkélkedhet. Abba a telefonbeszélgetésbe őszintén szívesen belehallgatnék…
Megér egy „újraszámolást”? (válasz a kiszámoló.hu cikkére)
osztalekportfolio.com - 2016. február 1., hétfő 10:09
Eltelt néhány nap a kiszámoló.hu osztalékbefektetésről szóló cikkének megjelenése óta, melynek több „megállapításával” nem értek egyet, ezért szeretnék rá röviden reagálni. Egyrészt nagyon örülök, hogy végre téma lett Magyarországon is az osztalék fókuszú befektetés – gyakorlatilag ezzel a szándékkal írtam meg az Osztalékból szabadon című könyvet – ugyanakkor nem tartom jónak, ha félinformációkra alapozott, tényszerű tévedéseket is tartalmazó írások torzítják a képet ezen befektetési megközelítéssel kapcsolatban.
A cikkre válaszul hadd jegyezzem meg: soha nem mondtam olyat, hogy az osztalékbefektetés a „bölcsek köve”, senkinek nem javasoltam, hogy minden pénzét osztalékrészvényekbe tegye, mert ennek a megközelítésnek is vitathatatlanul megvannak a kockázatai, amiket én nyíltan feltárok a könyvemben és a tréningemben is.